چسباندن – چوب دستی اثر انگشت اسمارت فون

چسباندن – چوب دستی: اثر انگشت اسمارت فون آیفون 8 نمایش تبدیل اسکنر انتقال آیفون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آقای زنگنه بازهم قراردادهای بزرگ ببندید

اگر سخنان روشنگرانه، مستدل، مهم، جامع و البته دردمندانه آقای زنگنه، وزیر محترم نفت اطراف قرارداد فاز ١١ پارس جنوبی در مجلس شورای اسلامی را صدا و سیما در بااهمیت

آقای زنگنه بازهم قراردادهای بزرگ ببندید

آقای زنگنه بازهم قراردادهای بزرگ ببندید

عبارات مهم : ايران

محمد کاظمی نماینده مجلس در روزنامه اعتماد نوشت:

آقای زنگنه بازهم قراردادهای بزرگ ببندید

اگر سخنان روشنگرانه، مستدل، مهم، جامع و البته دردمندانه آقای زنگنه، وزیر محترم نفت اطراف قرارداد فاز ١١ پارس جنوبی در مجلس شورای اسلامی را صدا و سیما در بااهمیت ترین و پربیننده ترین وقت خبری خود پخش می کرد مردم بیش از گذشته متوجه می شدند که عده ای طی ٨ سال محنت چه بر سر کشور آورده اند و اکنون بر اثر موفقیت برجام چه درهایی روی اقتصاد کشور باز شده است است و سوگمندانه همان ساکتان یا حامیان اشتباهات استراتژیک معجزه هزاره سوم چگونه تیغ هیاهو بر کشیده اند و به جای شرمساری تمام تلاش خود را متمرکز کرده اند تا این درها بسته شود یا حداقل درهای بیشتری باز نشود!

در شرايط خاص و خطير كنوني و با توجه به جميع پرسشها سياسي و اقتصادي مي توان قرار نفتي با توتال را يك موفقيت سياسي و اقتصادي دانست و از آن قاطعانه حمايت كرد. در زماني كه دولت جديد امريكا با تمام توان خود تلاش مي كند هر تحريم ممكن را عليه ايران وضع كند و خواب نظام جامع و رويايي تحريم را دوباره مي بيند و از هر جهت به آن نياز دارد، دولت تدبير و اميد موفق مي شود يك قرارداد ٥ ميليارد دلاري با غول نفتي دنیا ببندد و عملا بساط تحريم سازي ترامپ را به سخره بگيرد. از همين جا چراغ سبز پرنوري به شركت هاي بزرگ نفتي و غير نفتي دنیا داده مي شود كه هياهوهاي واشنگتن را ناديده بگيرند و با ايران بسان يك اقتصاد نوظهور وارد تعامل بلندمدت شوند. صداي زنگ سرمايه گذاري هاي خارجي يكي بعد از ديگري به صدا در مي آيد و اميدها براي توليد و اشتغال اوج مي گيرد. درست در همين وقت عده اي كه مخالفت سياسي ارزش با دولت ، محور همه حمله ها و فضا سازي هاست چنان هياهو بر پا مي كنند كه گويي منافع ملت بر باد رفته است و دولت چوب حراج بر سرمايه كشور زده است! آنها هميشه درك و آگاهي و هوش مردم را دست كم مي گيرند و فراموش مي كنند كه اكثريت ايرانيان همين دو ماه پيش چگونه «نه» بزرگي به همين روش ها و غوغاسالاري هاي ارزش داده اند و كارت سفيد ادامه روند دولت فعلي را اوج برده اند.

اگر سخنان روشنگرانه، مستدل، مهم، جامع و البته دردمندانه آقای زنگنه، وزیر محترم نفت اطراف قرارداد فاز ١١ پارس جنوبی در مجلس شورای اسلامی را صدا و سیما در بااهمیت

موضوع قرارداد نفتي با توتال فرانسه و منافع متفاوت آن براي همه دلسوزان و خصوصا اكثريت نمايندگان مجلس روشن بود و با سخنان وزير محترم نفت روشن تر شد ولي اشاره سربسته به يك نكته بسيار مهم و اساسي در اين ميان ضروري به نظر مي رسد. فرض مي كنيم اين قرارداد، قرارداد مطلوبي نيست، فرض كنيم در يك معامله ما مجبور شده است ايم بهايي بيشتر از خدماتي كه مي گيريم بدهيم، فرض مي كنيم امكان غش در معامله از سوي طرف برابر وجود دارد كه خوشبختانه هرگز چنين نيست ولي واقعا چه كساني چنين وضعي را به وجود آوردند؟ چه كساني قطعنامه هاي شوراي امنيت شرکت ملل را كاغذپاره دانستند و چه كساني براي او هورا كشيدند؟ آیا شركت هاي نفتي بزرگ دنيا يكي بعد از ديگري از ايران خارج شدند و از همين طريق هر سال ميليارد ها دلار خسارت متوجه كشور شد؟ ٢٠٠ ميليارد دلار مورد نیاز براي سرمايه گذاري هاي نفتي از كجا بايد تامين شود؟ ماجراجويان چه گزينه هايي براي گزینش طرف هاي تجاري باقي گذاشته اند؟

آري انداختن سنگي درون چاه به ثانيه اي صورت مي گيرد ولي براي در آوردن آن بايد صد عاقل جمع شوند و خون دل بخورند و وقت ها بگذرد تا وضع را به قبل از سنگ اندازي برگردانند! ولی سخن اصلي در اين مقال با دولت تدبير و اميد است كه براي استيفاي حق مردم، براي ايجاد اشتغال، براي توليد، براي برطرف ناهنجاري هاي اجتماعي كه تنها از رهگذر رونق اقتصادي و لوازم سياسي آن حاصل خواهد شد ذره اي ترديد نكند و حمايت قاطع اكثريت مردم را از آن خود بداند. آقاي زنگنه! آن كس كه بايد به شما بگويد سرمايه گذاري خارجي بشود، بايد با دنیا تعامل سازنده كنيم، بايد جلو رانت خواري ها را بگيريم، بايد صورت زشت فقر را از كشور بزداييم، بايد پشت سر هم قرارداد ببنديم و گزينه هاي خود را بيشتر كنيم ملت بزرگ ايران است كه در ٢٩ ارديبهشت با صداي رسا و رسمي و محكم و بي ترديد به آقاي روحاني آري گفتند. بعد بدون كوچك ترين تزلزل و هراس بمانيد و با دقت و حوصله و اقتدار و به نفع همه ايرانيان قرارداد ببنديد تا نام نيك شما در تاريخ بماند. منزل هاي مردم در بشاگرد و نهبدان و ايران شهر و زابل و ايلام و كرمانشاه و حاشيه شهرها و… نيازمند عزم قاطع دولت براي بازسازي خرابي هاست. جوانان ما منتظر حركت همه جانبه و تصميم هاي بزرگ در جهت آباداني و رونق كشورند. شما «كار» كنيد، مخالفان پيشرفت و آباداني خود را جلو مردم، يكه و تنها خواهند يافت.

آقای زنگنه بازهم قراردادهای بزرگ ببندید

واژه های کلیدی: ايران | سياسي | قرارداد | سرمايه گذاري | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz